Ponieważ inspiruje nas natura...
kilka informacji o nas
Zajmujemy się produkcją ceramiki artystycznej oraz prowadzimy warsztaty ceramiczne. Jesteśmy firmą rodzinną. Nasza pracownia isnieje od 2001 roku. Cermika to nie tylko nasz zawód, ale również hobby i pasja. Nasze wyroby to rękodzieła. Wszytstko wyrabiamy ręcznie. Motywem przewodnim naszych prac są anioły.


Ceramika - w rozumieniu tradycyjnym, tworzywa i wyroby otrzymane w wyniku wypalania odpowiednio uformowanej gliny. Nazwa tych wyrobów wywodzi się z greckiego określenia
κεραμικός (keramikos), które pochodzi z kolei
od słowa
κέραμος (keramos - ziemia,glina).
Obecnie, przez ceramikę rozumie się wszystkie tworzywa i wyroby nieorganiczno-niemetaliczne, w trakcie otrzymywania których istotnym procesem jest obróbka cieplna w temperaturze powyżej kilkuset stopni Celsjusza, np. Spiekanie lub prażenie. Historia ceramiki sięga paleoitu. Najstarsze znalezione wyroby datuje się na 13000 lat. p.n.e. , materiały wiążące (wapno,gips) używane są od 2000-5000 lat. Ceramikę wytwarzali już Grecy, znana jest kultura pilińska z okresu brązu, jedna z zespołu kultur mogiłowych, która zajmowała się obróbką ceramiki. W Polsce ceramika stosowana jest od 6000 lat.

Galeria

W galerii można zakupić naszą
ceramikę w ofercie posiadamy
ceramikę użytkową i ozdobną.
Wykonujemy także ceramikę pod
zamówienie zgodnie z projektem
klienta.
Nasze aniołki
75 713 44 55
ceramikarr@wp.pl
© 2015 - Wszystkie prawa zastrzeżone  Allan Szwarczewski
POLUB NAS NA FACEBOOK
Polub nasz profil !